Uczniowie samodzielnie wykonali preparaty z tkanek roślinnych. Obserwacja preparatu tkanki okrywającej - skórka

W roku szkolnym 2023/2024 działamy dalej, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości. Używamy  go prawie na wszystkich zajęciach, w każdej klasie – od zerówki do VIII klasy. A co robiliśmy?

Uczniowie IV, V, VI klasy poznawali przyrodę wykorzystując mikroskopy, sprzęt laboratoryjny. Łatwiej mogli zrozumieć budowę komórki, kiedy na wielkim modelu oglądali ją i dotykali.

Zjawiska pogodowe  także nie mają  przed naszymi uczniami tajemnic – mierzyli wiatr, temperaturę, uczyli się wyglądu i trudnych nazw chmur, wykorzystując zestaw „Pogoda”.

Młodzież  ze starszych klas projektowała w 3D – powstały pomoce matematyczne do konkretnych zadań , które pomagają niewidomym zrozumieć układy przestrzenne, osie liczbowe dla młodszych i breloczki dla radości.

Uczniowie wszystkich klas pracowali także długopisami 3D – frajdą jest zamienić płaski rysunek w coś dotykalnego.

I najchętniej używany pomocnik – robot Photon – z jego pomocą łatwiej zapamiętać zwierzęta Australii, mnożyć, dodawać czy składać wyrazy z liter.

To tylko niektóre przykłady wykorzystania sprzętu  #LaboratoriaPrzyszłości. Służy nam na co dzień, pozwala bawić się i uczyć, i odwrotnie☺.

Galeria zdjęć >>>#LaboratoriaPrzyszłości 2023/2024<<<