Natasza pisze na maszynie brajlem imiona dzieci i dzieci czekające cierpliwie w kolejce

Dnia 27. 11. 2023r uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej i Natasza Mikłaszewicz uczennica klasy VI odwiedzili Szkołę Podstawową w Miękini. Dzieci pojechały na zaproszenie pani Justyny Bernat i jej klasy I D oraz pani dyrektor Marzeny Wantuch. Spotkanie odbyło się w ramach spotkań integracyjnych oraz promocji naszego DSOSW dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących nr 13 we Wrocławiu.

Wszyscy byliśmy tam szczególnie miło i serdecznie przyjęci. Uczniowie opowiadali o naszej szkole, gabinetach, sali gimnastycznej, basenie i innych atrakcjach. Jelizawieta, Oskar, Tymek, Wiktor i Natasza opowiadali również o swoich pasjach i zainteresowaniach. Natasza zaznajomiła uczniów z pismem brajla, co wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieci ustawiały się w długiej kolejce aby napisała ich imiona brajlem, Natasza napisała ponad 100 imion z czego uczniowie poszczególnych klas byli bardzo zadowoleni. Swoje imiona napisane pismem brajla uczniowie z dumą wzięli do domu. Dzieci pokonywały wspólnie ścieżkę sensoryczną, i rozwiązywały inne przygotowane zagadki. Uczniowie klasy I D przygotowali również ciepły i słodki poczęstunek. Wspólne rozmowy i zabawy zbliżyły uczniów do siebie. Oczywiście bardzo serdecznie zaprosiliśmy uczniów klasy I D wraz z wychowawczynią Panią Justyną Bernat, dyrekcją, oraz rodzicami do naszej szkoły do klasy III A i innych klas.

Galeria zdjęć >>>Wizyta w Szkole Podstawowej w Miękinii <<<