Grupa uczniów z opiekunami przed Katerdrą w Gnieżnie, za nimi pomnik Bolesława Chrobrego

W dniach 30 i 31 maja tego roku uczniowie klas I, II i III SPP uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno- krajoznawczej w Biskupinie i Gnieźnie.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Biskupinie zwiedzając Muzeum Archeologiczne,

w którym poznaliśmy jak mieszkali, czym się zajmowali i co jedli ludzie 6000 i 2700 lat temu. W Wiosce piastowskiej, na terenie muzeum, mogliśmy obejrzeć wytwory pracy rzemieślników z czasów początków państwa polskiego.

Kolejną atrakcją tego dnia była podróż kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji i zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, w czasie zwiedzania mogliśmy wejść w rolę maszynisty, konduktora, dróżnika. Po tym dniu, pełnym wrażeń, szybko zapadliśmy w sen w Domu Muzealnika.

Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu, udaliśmy się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia na Wzgórze Lecha, na którym stoi Katedra, której wnętrza zwiedziliśmy, poznając jej historię i bezcenne pamiątki czasów przeszłych, z grobem św. Wojciecha na czele.

Przeszliśmy Traktem Królewskim zatrzymując się przy pomniku Bolesława Chrobrego, fragmentach średniowiecznych murów miejskich, ale też usiedliśmy na Ławeczce Zakochanych i spotkaliśmy osobliwość Gniezna – pomniki Gnieźnieńskiego Królika. Na koniec tej trasy wróciliśmy do Katedry, by obejrzeć sławne Drzwi Gnieźnieńskie.

To były pełne wrażeń, dwa dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Żal było wracać!

Galeria zdjęć >>>Wycieczka Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Biskupina i Gniezna<<<