Goście, dzieci i nauczyciele czekają na rozpoczęcie uroczystości nadania imienia naszemu ogrodowemu krasnalowi

1 czerwca 2021 w naszym ośrodku był pełen niespodzianek. Zaczęliśmy uroczystością nadania imienia krasnalowi, który zamieszkał w naszym ogrodzie sensorycznym. Cała społeczność szkolna wybrała imię, w tajnym głosowaniu – zwyciężył „Florek”. Nadanie imienia odbyło się w bardzo uroczysty sposób – obecna była Pani Dyrektor Teresa Majeran, pani Kierownik internatu Agnieszka Kempińska, goście z Fundacji „Zobacz mnie” – Pani Prezes Agnieszka Aleksandrowicz – Zdral i Pani Aleksandra Kaczmarek, nauczyciele, dzieci i na pewno, w sekretny sposób, przedstawiciele krasnali wrocławskich.

Pani Iwonka przedstawiła krasnala i uroczyście nadała mu imię „Florek”. Został polany wodą z konewki, aby niczego mu nie brakowało w naszym ogrodzie oraz obdarowany prezentami –kolorowymi balonami i wiatraczkami. Obok wkopano tabliczkę z imieniem. Nastąpiła chwila dla fotoreporterów, każdy chciał mieć zdjęcie z Florkiem.

Teraz zabrała głos Pani Agnieszka Aleksandrowicz -Zdral, która złożyła nam życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz z pomocą pani Aleksandry Kaczmarek wręczyła nam prezent – pomoce do prac plastycznych. Życzenia składali nam wszyscy dorośli, a nawet zaśpiewali 100 lat!

Przyszedł czas na zabawy – zagraliśmy w podchody. Każda klasa musiała odszukać i wykonać swoje zadania – było rozwiązywanie zagadek i rysowanie odpowiedzi kredą na chodniku, stanie na jednej nodze – tutaj bardzo nam pomógł Pan Dyrektor, który stał razem z nami i dopingował nas. Było układanie inicjałów w brajlu, wsłuchiwanie się w odgłosy ogrodu oraz doświadczanie trawy wszystkimi zmysłami – bardzo przyjemne zadanie. Mogliśmy się pobawić na placu zabaw, posiedzieć na kocu w ogrodzie, wsłuchiwać się w dźwięki wiszących dzwonków.

Później uczestniczyliśmy w zajęciach on-line „Klasa Czarodziejów”, gdzie uczyliśmy się robić eksperymenty – na pewno sami takie wykonamy!

Na zakończenie każdy z nas otrzymał świąteczny upominek  i jeszcze jedna niespodzianka - kiełbaski z grilla i zabawy na trawie.

Dziękujemy! Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku?

Galeria zdjęć >>>Dzień Dziecka 2021<<<